sobota, 20 Sierpień 2016

Piwniczki na wino #34

blog

To bardzo estetyczna piwniczka na wino. Połączenie surowego, ciosanego kamienia i mebli w stylistyce klasycznej, która jak zwykle prezentuje się elegancko. Ważnym elementem jest światło i jego biała barwa rzucona na kamienie, która podkreśla ich surowość. To ciekawe rozwiązanie. Półki wkomponowane we wnęki także prezentują się dobrze.

Całość robi wrażenie. Miło zasiąść w takiej piwniczce. Są tylko dwa krzesła, więc siadamy sobie na nich ze szwagrem i otwieramy jakąś butelkę wina. Tylko jaką? Białe czy czerwone? Piliśmy ostatnio bardzo ciekawe wino, które pasuje do tej piwniczki…

Chablis Grand Cru Les Clos 2005 Chateau de Maligny, Durup.

Tak, to wino ma coś wspólnego z prezentowaną piwniczką. Jest intensywne, wyraziste już w aromacie. Ciekawy bukiet, miodu gryczanego, śliwki, tostów, toffi. Smak orzecha i wanilii w finiszu. Dużo się dzieje. Do tego wino jest tłuste, gęste, oleiste, no i jest długie. Spodziewaliśmy się dobrego wina, a ono okazało się bardzo dobre. No ale, jest to w końcu grand cru. Posmak włoskiego orzecha wskazuje, że proces utleniania się rozpoczął, ale to zupełnie nie przeszkadza, a nawet dobrze służy temu wino. Z Chardonnay można zrobić długowieczne wino. W takich piwniczkach trzeba pijać właśnie takie wina – klasyczne.

DUE jest w stanie wykonać każdą piwniczkę, w tym podobną do prezentowanej. (Lokowanie produktu.)

DUE

Dodaj komentarz