sobota, 10 Grudzień 2016

Piwniczka na wino #39

blog

W tej piwniczce na wino dokonano studium nad cegłą. Nad jej użyciem jako materiału ozdobnego. Cegła w tej piwniczce robi duże wrażenie. Całe pomieszczenie jest bardzo ciekawe, składa się z kilku pomieszczeń. To z pewnością stara piwnica, świadczą o tym także sklepienia. Na zdjęciu jest ta cześć piwniczki, gdzie można degustować wino i biesiadować.

Uwagę zwraca szklany stół, gruby szklany blat położony na dwóch kamiennych cokołach prezentuje się bardzo dobrze. To interesujące rozwiązanie. Szyba ma prawdopodobnie 5 centymetrów grubości. Zastanawiają nas użyte krzesła; są proste ale gustowne. Prostota może być także piękna.

Ważną rolę odgrywa oświetlenie, które jest dyskretne, ale tworzy także klimat. Białe światło może także się sprawdzać, mimo że sprawia wrażenie chłodu. Wszystko razem tworzy wrażenie elegancji. W takim miejscu miło można spędzać czas degustując ciekawe wino.

Czego można się napić w takiej piwniczce? Na stole stoją dwie butelki, jedna klasyczna, a druga magnum. My, po długim namyśle, zdecydujemy się na otworzenie…

Lalande-Borie 2008, z Saint Julien. Wino z Bordeaux kojarzy nam się tą piwniczką, nie można tego racjonalnie wyjaśnić, ale uznaliśmy że elegancka butelka z Saint Julien będzie właściwa. Kosztowanie klasycznego wina w tym urokliwym miejscu może stworzyć synergię. A w winie czuliśmy ciemny owoc, roślinną nutę, zarówno w aromacie i smaku. Jeszcze do trzymania, wyczuwalna tanina, ale kwas już także wyraźny. Owoce leśne, trochę czernica, borówka, tarnina. Przyjemna długość, to duża zaleta tego wina. Tego spodziewaliśmy się po tej butelce i to otrzymaliśmy.

DUE jest w stanie wykonać każdą piwniczkę, w tym podobną do prezentowanej. (Lokowanie produktu.)

DUE

Dodaj komentarz