sobota, 11 czerwiec 2016

Architektura winiarska #15 – LOISIUM

blog

Budynek winnicy Loisium w pełnej krasie, w słońcu i z odbiciem w wodzie. W takim świetle budynek prezentuje się najlepiej. Uwodzi ten kolor delikatnego różu i złota. Pomysł na okna jest zdumiewający. To chyba jedyne takie rozwiązanie na świecie. Architekt wykazał się niebywałą kreacją. Widzimy asymetrię, która wydaje się … symetryczna. To jak kwadratura koła. Produkowane wino jest bardziej stonowane i zdecydowanie mniej oryginalne.

blog

To zdjęcie wyżej dowodzi, że jest to budynek winnicy. Rzędy rieslinga, a może gruner veltinera są dowodem, że tutaj robi się wino.

blog

Tak wygląda budynek z góry. Zastanawia dziura w dachu. Poniżej główne wejście do hotelu Loisium, który znajduje się niedaleko od budynku winnicy.

blog

Te pudełka przywołują pewne skojarzenia. Jest w tym może coś chińskiego. Trudno wytłumaczyć dlaczego. Ten budynek może nawet kojarzyć się bardziej ze szkołą niż z hotelem. Architekt to prowokator. Wcześniej w budynku winnicy zafrapował oknami, chociaż i tutaj te okna są także przykuwające. Te segmenty to może poszczególne apartamenty hotelu. Zajrzyjmy do wnętrza.

blog

Szklane ściany, to także ciekawe rozwiązanie, jest w tym oddech przestrzeni.

Tak budynek hotelu wygląda nocą. Światło i szkło. To dobre połączenie. Czuć, że budynek tętni, żyje.

blog

A tak wygląda budynek hotelu z oddali. Cały parter jest szklany.

blog

Gustowne, stylowe wnętrze. Po prawej stornie stoi beczka, model barrique. Beczka pasuje do każdego wnętrza.

blog

W tym pomieszczeniu można leżakować, kontemplując winnice.

blog

A tak wygląda rzut poziomy całej architektury. 3 poziomy projektu: naziemna, wkomponowana w ziemię i podziemna. Zaprezentujemy teraz korytarz podziemny. Beczki są piękne…

blog

 

blog

A tak robi się szampana metodą tradycyjną w piwnicach winnicy.

Projekt Stevena Holla z 2005 roku. Otrzymał dwie nagrody za ten projekt. Zasłużenie.

DUE

Dodaj komentarz